Aktualność

03
września 2017

Wrzesień na Kaszubach mieni się wieloma atrakcjami. Wydarzenia sportowe, kulturalne oraz imprezy regionalne umilą jesienne weekendy. 

 

Gdyńska jesień rozpoczyna się bardzo intensywnie. Fani kina czekają na kolejną edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Po koniec miesiąca bardzo ciekawe czterodniowe wydarzenie dla osób interesujących się historią - Festiwal Filmów Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. Oczywiście nie zabraknie w Gdyni wydarzenia dla miłośników dobrej kuchni. 9-10 września można planować degustację na Weekendzie Kulinarnym.

Jesienią nie zwalniamy tempa i utrzymujemy kondycję na zimę. Pasjonaci dwóch kółek we wrześniu będą mogli wziąć udział aż w dwóch rajdach - 23-24 września Maraton MTB w Gdyni oraz 17 września wyścigi w Żarnowcu. Lębork organizuje Grand Pric Nordic Walking, Rumia zaprasza na maraton fintessu – Zumba Fest 3, na Helu można obejrzeć zawody surfcastingowe. Z Helu do Rozewia organizowany jest Bieg Czterech Latarni. Wejherowo przygotowało już drugą edycję zawodów dla twardych zawodników Wejher Cross Games. 

 

Wrześniowe weekendy to czas na świętowanie zakończenia zebranych plonów. Wiele gmin organizuje z tej okazji festyny. Zdarzają się także dodatkowe atrakcje. Gdynia organizuje Dary Ziemi, kiermasz, na którym można kupić regionalne produkty. W Lisewie i Celbowie świętują Dzień Ziemniaka. W nadolańskim skansenie organizowane jest wspólne kiszenie, a w Wierzchucinie można obejrzeć wystawę haftu kaszubskiego. 

 

Początek jesieni na Kaszubach Północnych rozbrzmiewać będzie muzyką. Wejherowo organizuje coroczne dwie duże, otwarte imprezy muzyczne - Oper Arts Festival oraz Oper Air Hip Hop Festiwal. W Redzie zagra Anna Karwan i Tymin Tymański. Łeba na zakończy lato biesiadą.